Ravintola Kruunupuisto
Ravintolassamme tarjoillaan aamiaista, lounasta ja päivällistä noutopöydästä kaikkina viikonpäivinä ympäri vuoden. Heinäkuussa katamme kesäbuffetin joka päivä. Järjestämme myös erilaisia perhejuhlia ja yritystilaisuuksia. Vastaanottomme yhteydessä palvelee Kruunukahvila ja Inkeritalon vohvelikahvila rannassa kesällä.
Ravintola Kruunupuiston noutopöydässä on päivittäin ja viikoittain vaihtuva ruokalista. Noutopöytään on sekä lounaalle että päivälliselle katettu runsas salaatti & alkuruokapöytä, lämpimät ruuat, jälkiruoka, leivät, levitteet ja ruokajuomat. Kesäkaudella, heinäkuussa tarjolla on kesäbuffet. Noutopöydän lisäksi voit herkutella a la carte – annoksilla tai talon omilla burgereilla. Ryhmille ja juhliin teemme tarjoilut tilauksesta. Tutustu menuihimme!
Ravintolamme käyttää mahdollisimman paljon sesongin raaka-aineita ja kotimaista lihaa, kanaa ja kalaa saatavuuden mukaan sekä paikallisten tuottajien tuotteita.
Aukioloajat 1.8. alkaen
ma – to klo 7 – 19
pe klo 7 – 20
la klo 8 – 20
su klo 8 – 19
(keittiö sulkeutuu 30 min aiemmin)
Aamiainen: ma-pe klo 7-9, la-su klo 8-10
Lounas: ma-pe klo 11.30-13.30, la-su klo 12-14
Päivällinen: ma-su klo 16.30-18.00